94332

Yeni Çatı Yapımı ,Yeni Çatı Modelleri ve Yeni Çatı Fiyatları

YENİ AHŞAP ÇATI YAPIMI 

Binanıza ,sizi iklim ve hava olaylarından koruyacak ,uzun ömürlü ve kaliteli bir çatı yaptırmak artık çok kolay ! 

Yeni bir çatı yaptırmak istediğinizde karar vermeniz gereken en önemli konu malzeme seçimi olmalı çünkü çatı yapılacak yerin hava ve iklim tipi seçilecek malzmenin ne kadar zaman dayanabileceğini ve işlevini belirleyecektir.

Çok fazla yağış alan veya metrekareye düşen yağış miktarı fazla olan yerlerde çatıda kullanılan izolasyon malzemesi diğer yerlere nazaran daha mukavemetli olmalıdır.

Yine çok fazla kar alan bir bölgede çatının kar tutmaması ve kar suyunun vereceği zararlardan etkilenmemesi için uygun eğim gerekliliği yine önemli bir husustur.

Biz çatı yaparken önce ahşap karkas ile başlarız ; Uzunluğa göre ahşao kesitler 5x10 , 5x12 veya 5x15 olarak değişirken taşıyıcı direkler 10x10 dan 10x20 ye kadar taşıyacağı yük ve açıklığa göre belirleriz.

Sonrasında çatı döşeme tahtası olarak kereste mi yoksa OSB mi kullanacağımıza karar veririz

Çatı ahşap karkas ve çatı döşemesinden sonra çatınızdaki en önemli konu olan su izolasyonu aşamasına geçeriz ; mebran ,şilte veya plakalar bu iş için seçtiğimiz başlıca malzemelerdir.

Kusursuz bir su izolasyonu sonrası yapılması gereken son şey çatı kaplamasıdır.Çatılarda ana malzeme seçimi genellikle bu yönde belirleyici olur.
Kiremit ,şıngıl,kumlu düz mebran,kumlu desenli mebran,onduline levha,metal veya seramik kiremit,eternit ve bir çok çatı kaplama malzemesi arasından bina dış dekoruna,bina kuzey güney konumuna ,iklim ve eğim tipine en uygun malzeme seçerek estetik ve dayanıklı bir çatı kaplama ile yeni çatı yapımı işlemi sonlandırılır.

Tabi detaylar yeni çatı yapımında atlanmaması gereken önemli konulardır.PVC dere ve oluk montajı ,baca ve havalandırma çıkışları,varsa aydınlatma ihtiyacı,saçak payları ,çatı havalandırma elamanları ,çatı ısı yalıtımı yine öncelikli ve önem verdiğimiz konulardır.

Sizde yeni bir çatı yaptırmak ve bununla ilgili fiyatlandırma talebinde bulunmak için İLETİŞİM bölümünden veya uluslarası whatsapp numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Whatsapp /+90 544 620 0 630

YENİ AHŞAP ÇATI FİYATLARI 2024

 

 

Kiremit Kaplı ,Mebran İzolasyonlu,PVC Dere/Oluk,Ahşap Karkas ve Döşeme 1 Metrekare 4500 TL+KDV
Şıngıl Kaplı ,Mebran İzolasyonlu ,PVC Dere /Oluk,Ahşap Karkas ve OSB 1 Metrekare 4250 TL + KDV
Ondulin Levha Kaplı ,Strafor ISI yalıtımlı,PVC dere,Ahşap Karkas 1 Metrekare 4250 TL + KDV
Kumlu Mebran Kaplı,İzolasyonlu,PVC dere ,Ahşap Karkas 1 Metrekare 3500 TL +KDV
Diğer Kaplama Malzemeleri ,Ahşap Karkas,PVC dere/Oluk 1 Metrekare 0 TL +KDV


- Duvar,baca yükseltme veya yan kalkan duvar örme,hatıl beton,kiriş gibi beton ve duvar grubu iş ve işçilikler fiyata dahil değildir.
- Fiyatlandırma beton üstü 4 omuz çatı kurulumu için geçerlidir.
- Kiremit çatılarda kiremit olarak KILIÇOĞLU veya BAŞAK kiremit marka kullanılacak olup Akdeniz Tip kiremite göre fiyat belirlenmiştir.Granada ,Sera Kota,Alaturka vb kiremitlerde fiyat farkı oluşabilir.
- Ondulin kaplı çatılarda ,Onduline Avrasya orjinal ürün kullanılmaktadır.
- Mebran İzolasyonlar P3000 keçeli mebran ile sağlanmaktadır.
-Dere ve Oluk malzemeleri FIRAT PVC ve EGE PVC markadır.
-Fiyatlandırma İstanbul Avrupa Yakası için geçerlidir ; diğer yerler için irtibata geçiniz.
-Fiyatlara örnek fiyat olup yapılacak yere,yüksekliğe ve formata göre değişiklik gösterebilir.
-HAYER ÇATI ve AHŞAP fiyatlarda değişiklik hakkını saklı tutar.


Aşağıda başlıca yeni çatı modellerimiz yer almaktadır bunlar başlıca

1-Kiremit Çatı
2-Şıngıl Çatı
3-Onduline Çatı
4-Kumlu Mebran Çatı
5-Diğer Çatı Türleri dir.


1-KİREMİT ÇATI  YAPIMI ve ÖRNEKLERİMİZ 

Kiremit çatılarda kiremitler başlıca türlerine göre ; Akdeniz-Marsilya , Granada-Sera Kota , Alaturka-Osmanlı Kiremiti ,Renkli Kiremit olarak yer almaktadır.marsilya

granada kiremit

granada kiremitosmalı kiremitirenkli kiremit


2-ŞINGIL ÇATI YAPIMI ve ÖRNEKLERİMİZ 


    Şıngıl görsel olarak zengin ve renk çeşidi fazla olan,hafiflik ve kolay uygulama açısından en çok tercih edilen bir çatı kaplama malzemesidir.

Estetik uyumu,detaylı çatılarda,omuz ve köşe sayısı fazla olan yerlerde sıklıkla tercih edilen bir malzemedir.
Şıngıl kaplama için öncelikle alt çatı döşemesi,mebranlı su izolasyonu ve doğru eğim gereklidir.

Villa çatıları ve teras balkon üstü çatı kapatmalarımızda şıngıl kaplamalar genellikle kullandığımız başlıca malzemedir.

Tamiri kolay,diğer çatı kaplamalarına göre çatı yük ağırlığı az olan bir malzeme olan şıngıl da marka tercihi önemli olup firmamız BTM ŞINGIL ürünleri kullanmaktadır.


btm şıngıl kartela

şıngıl3-ONDULİN ÇATI YAPIMI ve ÖRNEKLERİMİZ

       Onduline Sistemi çatıların ana bileşeni Onduline HR çatı kaplama levhasıdır. "High Resistance = Yüksek Dayanım" tipi Onduline levhaları, bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır.

      Ülkemizde kiremitten sonra en çok kullanılan malzemedir diyebiliriz.En hafif ve montajı doğru yapıldığı takdirde uzun ömürlü bir malzeme olan Ondulin , ısı yalıtımı olarak diğer malzemelerden artısı yine plaka altına koyulan ve ondulin plaka ile bire bir uyumlu oluklu ondulin altı strafor ile yüksek ısı yalıtımı sağlamaktadır.

     Detay çözümler olarak ondulin levha uyumlu çatı çıkış ve aydınlatma kapağı,şeffaf aydınlatma ondulini,su geçirmez galvaniz şapkalı çiviler,yan ve üst mahyaları bulunan ondulin kaplı çatılar sıklıkla kullandığımız maliyeti düşük çatı kaplama malzemeleridir.

     Firmamız orjinal ONDILİNE Avrasya HR ürünleri kullanmaktadır.


ondülin

ondulin

öndülin
4-KUMLU MEBRAN KAPLI ÇATI YAPIMI 

Yapıların su yalıtımında kullanılmakta olan çeşitli yalıtım malzemeleri arasında bitümlü su yalıtım örtüle­rinin önemli bir yeri bulunmaktadır. Dünya üzerinde su yalıtımı amacıyla en çok kullanılan malzeme olan bitümlü su yalıtım örtüleri, zaman içinde değişim ve gelişime uğramıştır.Bunlardan biri olan ve ülkemizde de en çok kullanılan çatı kaplama malzemesi olan Kumlu Membran ; maliyeti düşük ,hafif ve tamiri en kolay malzemedir.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim
X