94332

Teras Kapatma Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Aşağıda aşama aşama teras kapatma uygulamamız yer almaktadır.Bu uygulamamızda , ahşap aksam Isparta Sarı Çam olup kullanılan bütün malzemeler 1.sınıf TSE standartındadır.
1 metrekare Teras Kapatma 650 TL olup fiyat yerine göre değişebilir.

1. ARKA SET KURULUMU 

ilk aşamam
ızda yeterli yüksekliğe sahip olmayan teras ya da balkonların arka kısımlarını yükseltme ile başlıyoruz ( Yüksekliğin yeterli olduğu teras yada balkonlarda bu aşama daha çok ahşaba hazırlık ve giydirme olarak yapılır ) 

teras kapatmateras üstü kapatma

teras çatısıTaşıyıcı arka setin mevcut çatı zeminine montajı , güçlendirme ve yüksekliği tamamla aşamalarından sonra 2.aşama olan ön sete geçiyoruz

2.ÖN SET ve DİREKLERİN MONTAJI 

Arka kısmın istenilen yükseklikte olmasından sonra 2.aşama arkaya göre ,kar ve su tutmayacak,meyil payını verip ön direkleri buna uygun olarak hazırlamak ve öne teraziye alıp montajlaman kalıyor.
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ; ayarlanabilir paslanmaz metal ayaklar ile ahşap direklerin mermerden ortalama 8 cm havada kalmasıdır.Bir çok müşterimiz yere direkt temas eden ahşapta bu konuyu merak ettiği için özellikle vurgulamayı gerekli gördük.


terasa direk dikme

teras üstü çatı

Arka ve ön kısımlardan sonra yapılması gereken diğer uygulama iki nokta arasını ızgara dediğimiz ahşap latalar ile birleştirmek oluyor.

3.IZGARA MONTAJI 

Bu aşamada iki set arası bağlantı ve taşıyıcı ara kolonlar olan ızgara dediğimiz ahşap lataları monte etmek ve bunları L köşe birleşim elamanları ile sağlama almak kalıyor.

ızgara montajı

Izgara montajından sonra ,ızgaraların üstüne OSB dediğimiz ahşap plakaları monte ediyoruz

4.OSB-MEBRAN-KUMLU MEBRAN 

Bu aşama çatı kısmını tamamlandığı en önemli aşamadır zira burada yapılan izolasyon hatası yapılan işi ve işçiliği önemsiz ve zarar verici kılacaktır.
Izgaraların üstüne 11 mm OSB ler monte edilir,P3000 Keçeli mebran ile su izolasyonu sağlanır sonrasında son kat kaplama olan kumlu mebran ile sonladırma yapılır.


terasa çatı

terası kapatmak


5-LAMBİRİ MONTAJI ve ISI YALITIMI

Son aşamalardan biri olan lambiri bitten çatımıza alttan özel tabanca yardımı ile yaptığımız ahşap kaplama uygulamasıdır.Burada lambiri öncesi ısı yalıtımı amacıyla cam yünü / izocam veya EPS köpük kullanmaktayız
Yine lambiri aşaması esnasında tavana elektirik hattı çekilmektedir.


teras lambiri kaplama

teras kaplama

teras alttan lambirili

6-CİLA AŞAMASI

Son uygulamamız olan cila , öncesi ahşap koruyucu selülozik dolgu verniği yapılır ardından uzun yıllar ahşaba bakım gerektirmeyen cam cila uygulaması yapılır.
teras kapatma cila

teras üzeri çatı

Yukarıda aşama aşama ve resimli olarak anlattığımız teras kapatma uygulaması için örnek metrekare birim fiyatımız 3500 TL dir.Fiyat ve teknik bilgi için whatsapp hatımıza resim ve ölçü göndermeniz yeterli tags : teras kapatma nasıl yapılır ,teras kapatma aşamaları,teras nasıl kapatılır,terasa çatı nasıl yapılır,teras üstüne çatı,teras üzeri çatı,teras kapama aşamaları,teras kapatma resimli anlatım,teras üstü çatı kapatma resimli anlatım,terasımı nasıl kapatabilirim,terası ahşap ile kapatmak,terasa çatı yaptırmak


 

Resim
X