94332

Çatı Tamiri ,Çatı İzolasyonu İle İlgili Herşey Burada !

       Çatılarda çeşitli nedenlerle tamir ihtiyacı ortaya çıkar ; su sızıntısı veya çatının akması en önemli tamir nedeni olmaktadır.Buna sebep olan eksiklerin giderilmesi olarak kısaca özetleyeceğimiz çatı tamiri uygulamamız çatıda bulunan mevcut malzemeye göre şekillenmektedir.

Kiremit ile kaplı bir çatının tamir edilmesi
Şıngıl ile kaplı bir çatının tamir edilmesi
Ondulin levha ile kaplı bir çatının tamir edilmesi
Kumlu mebran ile kaplı bir çatının tamir edilmesi
Diğer çatı malzemeleriyle kaplı bir çatının tamir edilmesi şeklinde ana başlıklara ayırdığımız çatı tamir kısımları aşağıda detaylıca yer almaktadır.

A- KİREMİT İLE KAPLI ÇATILARIN TAMİRİ 

Kiremit gelişen çatı malzemeleri arasında hala ısı yalıtımı ,uzun ömür ve estetik olarak en önemli ve en çok tercih edilen başlıca çatı kaplama malzemesidir.

Yanlış uygulama ve döşeme, kiremit bitiş ve başlangıç elamanlarının yetersizliği,yeterli sabitleme uygulanmaması,baca,havalandırma,çıkış kapağı,aydınlatma gibi yerlerdeki detay izolasyon eksikliği,kiremitlerin kayması,kiremit altı örtünün eksikliği,kiremit altı izolasyonun olmayışı gibi bir çok nedene bağlı olarak kiremit kaplı çatılarda tamir gereksinimi oluşmaktadır.

Doğru tespit ile kiremit kaplı çatılarda tamire kalıcı çözümler sunan firmamız , gerek bölgesel gerek bütüne yönelik uzun vadeli tamir ihtiyacı oluşmayacak uygulamalar yapmaktadır.

Gerekli eğim testi ,detay yerlerde sızıntı testi ,izolasyon testi gibi sorunu bulma ve soruna en uygun çözüm üretme ve uygulamadaki başarısı ile Yurt geneli binlerce çatı tamirini başarı ile yapan firmamıza talepte bulunarak çatı tamiri konusunda kalıcı çözüme kavuşabilirsiniz.

B-ŞINGIL KAPLI ÇATILARIN TAMİRİ 

    Şıngıl diğer tüm çatı kaplama malzemelerine göre tamir ihtiyacı ,doğru yapıldığı takdirde en az olan fakat buna rağmen tamiri en zor olan malzemedir.

    Çakma ve şeritsel yapıştırma esasına dayalı montaj tekniği olan ve şaşırtma ile çatıya döşenen şıngılın tamiri için gerekli kaçak testleri ile yer tesipiti yapılması , şıngıl altı mebran tabakasına ulaşılması ve amaca yönelik tamirat yapılması esasına dayalı olan şıngıl kaplı çatılarda tamir uygulamamız için bize talepte bulunmanız yeterlidir.

   Şıngıl üreten firmalar , çeşitli  model ve renkte şıngıl piyasaya sunmaktadır;bunların temini ve eski-yeni uyumu dikkate alınarak gayet itinalı bir çalışma ile şıngıl kaplı çatılarınızı kalıcı olarak tamir ediyoruz ! 


C-ONDULİN KAPLI ÇATILARIN TAMİRİ

Ondulin levhalar ; oluklu ,100cm e 200 cm ebatında ,kırmızı veya yeşil renkte olan diğer malzemelere göre su sızıntısı en az olan fakat deforme toleransı fazla olan bir malzemedir.

Ülkemizde kumlu mebran çıkana kadar en çok tercih edilen malzeme olan ondulin ucuz ve maliyetsiz oluşu,kolay montajı gibi nedenlerle hala sıklıkla tercih edilmektedir.

Tüm bunlara rağmen oluklu yapısı ,kırılganlığa müsait olup , plaka veya levha olarak alttan üste ve yandan birbirine yeterli oranda bindirme payı bırakılmayışı , şapkalı çivilerin deforme oluşu , iç oluklarda delik ,detay yerlerde izolasyon eksikliği gibi nedenlerle ondulin kaplı çatılarda tamir ihtiyacı doğmaktadır.

Tüm çatı tamir uygulamalarımızda olduğu gibi ondulin levha ile kaplı çatılarda da önce sorunun doğru tespiti sonrasında soruna kalıcı çözüm sağlayacak uygulamalar yapmak ana önceliğimizdir.

D-KUMLU MEMBRAN KAPLI ÇATILARDA TAMİR 

Kumlu membran ,kumlu mebran yada arduvazlı mebran dediğimiz malzeme şuan ÇATIDER in açıkladığı rakamlara göre en çok kullanılan malzemedir.

Tamiri en kolay malzeme olan kumlu mebran ile kaplı çatılarda hali hazırda önce kırmızı ,yeşil,mavi yada desenli renk ve çeşitlerde düz halıyı anımsatan bir kaplama malzemesi ; onun altında ise sşyah düz bir membran tabakası bulunmaktadır.

Kumlu mebran ile kaplı çatılarda sorun genellikle en üst tabakada delinme ,deforme yada detay yerlerden kaynaklanır.Yine ondulinde olduğu gibi birbirine bini payları önemli olup buralarda yapılan hatalar sıklıkla aynıdır.

Günümüzde hafif,ekonomik ve her çatı tıipine birebir uyum sağlayan bu malzemenin tamiri için whatsapp hattımıza yada iletişim bölümüne talepte bulunmanız yeterlidir.

E-DİĞER ÇATI MALZEMELERİNİN TAMİRİ

Diğer çatı malzemeleri deyince trapez ,eternit,metal kiremit,çeşitli isimlerde levhalar ve bunların tamiri anlatılmak istenmektedir.

Yukarıda yer alan 4 temel malzeme dışında kullanılan bu tür malzemeler için yöntem ve amaç yine yukarıda yazıldığı şekildedir.

 

Resim
X