94332

Lambiri Kaplama Döşeme Nedir Nasıl Yapılır ?

 

LAMBİRİ ( Lambri ) Nedir ?

 

 

Lambiri birbirine geçen ahşap ürünlere verilen genel bir isin olup  ortalama 2 santimetre kalınlığında , 8 cm genişliğinde olan  ahşap kaplama malzemeleridir.Günümüzde bir çok lambri çeşidi mevcuttur ; dar fitilli,geniş fitilsiz,yalı baskı,balık sırtı ,ekli gibi adlarda ve görünümde lambiriler kullanmaktayız.

Lambriler birçok ağaçtan elde edilebilirler.Kaplama sonrası mesleki tabirle dönmeyecek ve çalışmayacak her ağaca fitil çekip birbirine geçmesi sağlanabilir .Biz HAYER ÇATI AHŞAP olarak  yerli ürünler  tercih etmekteyiz.Bunlar Isparta bölgesine ait sarıçam ağaçlarından elde edilmektedir.

 

 

İç mekan, teras ve balkon gibi alanlarda duvar-tavan kaplamaları olarak kullanılan lambriler, mekanlarınıza doğal ve estetik olarak yükseklere çıkarmaktadır.  Duvar ve tavan kaplamaları odaları daha sıcak ve rahat kılar.

Bilinenin aksine lambri bulunduğu alanı ışık ve aydınlık anlamında doğru cila ve vernik uygulaması yapıldığı takdirde karartmaz! 

Lambrinin kullanıldığı yerlerde şık ve temiz bir görünüm elde edilir. Ahşap lambri kullandığınız yerler, özellikleri sayesinde evinizi, duvarınızı temiz bir görünüm hissiyatı uyandıracaktır

Lambiri fiyatları , kullanılacak lambirinin kalitesine,uygulama yapılacak yerin detaylarına  ve işçiliğe göre değişkenlik göstermekle beraber aşağıda 2018  yılı örnek lambiri fiyat listemizi bilgi vermesi açısından yayınlıyoruz.

Kesin fiyat için keşif talebinde bulunabilir veya WHATSAPP HEMEN FİYAT hattımıza ulaşabilirsiniz.


LAMBİRİ Nerelere Kaplanabilir ,Nerelerde Kullanılır ? 

Ahşap lambirilerin kullanım alanı oldukça geniş olup ev ve ofis iç mekan tasarımlarından dış mekan kaplamalarına kadar bir çok yerde kullanmaktayız.

Evlerde yaşam alanlarının sıcak ve estetik görünüme kavuşması için duvarlarda,tavanlarda,yerlerde sıklıkla ahşap lambiri kaplama işleri yapmaktayız.

Örneğin yemek odaları,Tv ünite arkası,çocuk odaları,koridor ve antre dekorlarında,çatı piyes ve dubleks daire tavanlarında ahşap lambiriler oldukça çok tercih edilen bir malzemedir.

Ofislerde zengin ve ferah bir görünüm elde etmek isteyen müşterilerimiz olduğu gibi,restoran ve yemek üzerine kurulu işletmelerde yine en çok tercih edilen malzeme lambiri olmaktadır.

Diğer tüm malzemelerle tam uyumlu olan lambiri ,taş,ferforje demir ve mermer türevi dekor tamamlayıcı olma özelliği de barındırmaktadır.

2024 LAMBRİ ( Lambiri ) Örnek Uygulama Fiyatları 

 

 

LAMBRİ ( Lambiri Uygulamaları )         FİYATLAR
   
2.Sınıf Lambiri + Izgara Montajı +Cilalı 1200 TL 
1.Sınıf Lambiri + Izgara Montajı + Cilalı  1300 TL
Eksta Sınıf Lambirili + Izgara Montajı +Cilalı 1500 TL 
Sadece Lambiri Kaplama (1.sınıf  Lambiri Dahil Izgara Hariç ) 1000 TL 
Emprenye Lambiri +Izgara  1500 TL 
Malzeme Nakliye ve İşçilik Dahildir KDV HARİÇ
 

 


Yukarıda yer alan örnek lambiri uygulama fiyatlarımız uygulama yapılacak yer ve metraja göre değişiklik göstermektedir.Bilindiği gibi lambri çeşitli ağaçlardan yapılmaktadır.Lambirilerin kalitesini belirleyen en önemli unsur ağacın türü ve menşeyidir.Biz yerli Isparta Sarıçam lambri kullanmaktayız.

Lambiride diğer önemli husus dolgu verniği ve cam ciladır.Kalitesiz dolgu verniği ve cila zamanla sararıp kabuk şeklinde atar ve telafisi zor sonuçlar doğurabilir bu yüzden vernik ve cila seçiimide önemli bir husustur.

Ahşap dekorasyon ustalık ve marifet isteyen ince bir iştir.Malzemenin ne kadar kalitelisi önemliyse o malzemeyi kullanacak ellerin de bir o kadar deneyimli ve mahir olması gerekir.

Lambiri ve ahşap kaplama uygulamarınızda bize mutlaka danışmanızı tavsiye ederiz .


WhatsApp Hemen Fiyat
Danışma ve Fiyatlandırma
+90 544 620 0 630


 
ÖRNEK LAMBİRİ MODELLERİMİZ 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim
X